Kurumsal

1993 senesinden itibaren Alkid Reçine ve Doymuş Polyester üretimiyle pazarın daimi ve öncü kuruşları arasında yer alan Serkim Reçine; bilgi birikimi ve sektör deneyimleri ile pazardaki güçlü konumunu her geçen gün ileriye taşımaktadır. Disiplinli çalışma ve kaliteli üretim anlayışını misyon edinen firmamız, 2007 yılı itibariyle ISO-9001 kalite yönetim sistemi ve ISO-14001 çevre yönetim sistemi ile belgelenmiştir.

Yurt içi ve yurt dışı müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda, ürün yelpazesini her geçen gün genişleten firmamız bünyesinde 60 çeşitten fazla Alkid Reçine ve Doymuş Polyester reçineleri üretimi yapmaktadır. Özel üretim reçine ürün hizmeti bulunan firmamız, Ar-Ge departmanında farklı kıtalar ve iklimlere uyum sağlayan, yeni teknolojilerle üretilen reçineler geliştirmektedir.

Serkim Reçine, 2017 yılında kendi öz kaynakları ile yaptığı yatırımla 30.000 ton kapasiteli yeni tesisinde üretime başlamış ve birçok kıtada birçok ülkeye ürün ihraç etmekte. Sektörünün %100 Türk sermayeli tek Alkid reçine üreticisi olan Serkim, yenilikçi ürünleri ile boya sektörünün daima hizmetinde olacaktır.